Producenci

JOGA sztuka życia

Dostępność: brak towaru
Cena: 30,00 zł 30.00
Cena netto: 28,57 zł
quantity egz
dodaj do przechowalni

Opis

Od Wydawcy.

 Jest to pozycja unikatowa wśród dotychczasowych książek, jakie są dostępne w języku polskim, ponieważ obejmuje wszystkie aspekty jogi w naszym codziennym życiu i jest niezależna od wybranej metody, czy szkoły jogi.

Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy już praktykują jogę, lub dla tych, którzy chcieliby ją praktykować lub więcej się o jodze dowiedzieć. Autorka – nauczycielka jogi od ponad trzydziestu lat – na podstawie wybranych „Jogasutr” Patańdżalego, fragmentów „Upaniszad” i „Bhagawad Gity” oraz własnych wnikliwych obserwacji, przemyśleń i osobistych doświadczeń przekazuje nam w tej książce ideę jedności jogi.

Oto niektóre aspekty książki, które skłoniły nas do podjęcia decyzji, aby zaprezentować ją polskim czytelnikom:
 

  • Autorka jest niezwykle doświadczoną, obdarzoną ogromną wrażliwością nauczycielką, która jogę przeżywa z perspektywy człowieka Zachodu, co w oczywisty sposób sprawia, że łatwo nam się z nią identyfikować.
  • Pokazuje, jak praktyka jogi może prowadzić zwykłego człowieka do harmonii ciała, umysłu i duszy, a co ważniejsze wykorzystać płynące stąd korzyści w naszym codziennym życiu.
  • W bardzo jasny i przystępny sposób tłumaczy podstawy filozofii hinduskiej i ich znaczenie dla nas, praktykujących jogę, a wychowanych w kulturze zachodniej. Pokazuje, że joga to filozofia, a nie religia i mogą z niej korzystać ludzie różnych wyznań.
  • Często porusza psychologiczne aspekty funkcjonowania człowieka w kontekście jogi.
  • Zadaje sporo pytań, podaje mnóstwo przykładów i rozważań, które skłaniają czytelnika do zastanowienia się i spokojnej refleksji nad własnymi schematami zachowań, wyznawanymi wartościami i sensem życia.
  • Jej refleksje są pomocne w praktykowaniu asan, gdyż tłumaczy jak wyprowadzać je z naszego niezmiennego , ponadczasowego wnętrza.
  • Książka przepojona jest głęboką serdecznością i imponującym dystansem także do własnych słabości. Donna Farhi często posługuje się zaimkiem „my”, przez co podkreśla, że wszyscy mamy podobne problemy.


Opinie znanych ludzi:

 


 

Inspirująca, pełna wdzięku książka. Pokazuje, jak dzień po dniu, poprzez jogę zmieniamy swoje życie na lepsze. Donna Farhi przypomina, że joga to coś więcej niż gimnastyka. To sposób na lepsze życie w harmonii ze sobą. To prawdziwa Sztuka życia. Tomasz Stańko

 


 

Żeby próbować ocalić ten zabiegany, chory i coraz bardziej nerwowy świat, trzeba zacząć od siebie. A jedną z dróg do uzdrowienia siebie jest joga. Magda Umer


Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl