Producenci
Promocje
Pokrowiec torba na matę do jogi SUPER (z zamkiem)
Pokrowiec torba na matę do jogi SUPER (z zamkiem)
39,90 zł 34,90 zł 32,44 zł 28,37 zł
szt.

JOGA sztuka życia

Dostępność: brak towaru
Cena: 30,00 zł 30.00
Cena netto: 28,57 zł
quantity egz
dodaj do przechowalni

Opis

Od Wydawcy.

 Jest to pozycja unikatowa wśród dotychczasowych książek, jakie są dostępne w języku polskim, ponieważ obejmuje wszystkie aspekty jogi w naszym codziennym życiu i jest niezależna od wybranej metody, czy szkoły jogi.

Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy już praktykują jogę, lub dla tych, którzy chcieliby ją praktykować lub więcej się o jodze dowiedzieć. Autorka – nauczycielka jogi od ponad trzydziestu lat – na podstawie wybranych „Jogasutr” Patańdżalego, fragmentów „Upaniszad” i „Bhagawad Gity” oraz własnych wnikliwych obserwacji, przemyśleń i osobistych doświadczeń przekazuje nam w tej książce ideę jedności jogi.

Oto niektóre aspekty książki, które skłoniły nas do podjęcia decyzji, aby zaprezentować ją polskim czytelnikom:
 

  • Autorka jest niezwykle doświadczoną, obdarzoną ogromną wrażliwością nauczycielką, która jogę przeżywa z perspektywy człowieka Zachodu, co w oczywisty sposób sprawia, że łatwo nam się z nią identyfikować.
  • Pokazuje, jak praktyka jogi może prowadzić zwykłego człowieka do harmonii ciała, umysłu i duszy, a co ważniejsze wykorzystać płynące stąd korzyści w naszym codziennym życiu.
  • W bardzo jasny i przystępny sposób tłumaczy podstawy filozofii hinduskiej i ich znaczenie dla nas, praktykujących jogę, a wychowanych w kulturze zachodniej. Pokazuje, że joga to filozofia, a nie religia i mogą z niej korzystać ludzie różnych wyznań.
  • Często porusza psychologiczne aspekty funkcjonowania człowieka w kontekście jogi.
  • Zadaje sporo pytań, podaje mnóstwo przykładów i rozważań, które skłaniają czytelnika do zastanowienia się i spokojnej refleksji nad własnymi schematami zachowań, wyznawanymi wartościami i sensem życia.
  • Jej refleksje są pomocne w praktykowaniu asan, gdyż tłumaczy jak wyprowadzać je z naszego niezmiennego , ponadczasowego wnętrza.
  • Książka przepojona jest głęboką serdecznością i imponującym dystansem także do własnych słabości. Donna Farhi często posługuje się zaimkiem „my”, przez co podkreśla, że wszyscy mamy podobne problemy.


Opinie znanych ludzi:

 


 

Inspirująca, pełna wdzięku książka. Pokazuje, jak dzień po dniu, poprzez jogę zmieniamy swoje życie na lepsze. Donna Farhi przypomina, że joga to coś więcej niż gimnastyka. To sposób na lepsze życie w harmonii ze sobą. To prawdziwa Sztuka życia. Tomasz Stańko

 


 

Żeby próbować ocalić ten zabiegany, chory i coraz bardziej nerwowy świat, trzeba zacząć od siebie. A jedną z dróg do uzdrowienia siebie jest joga. Magda Umer


Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl