Producenci
Promocje
Pokrowiec torba na matę do jogi SUPER (z zamkiem)
Pokrowiec torba na matę do jogi SUPER (z zamkiem)
39,90 zł 34,90 zł 32,44 zł 28,37 zł
szt.

Karnet miesięczny na tai-chi - złoty

Dostępność: skontaktuj się z organizatorem
Cena: 120,00 zł 120.00
Cena netto: 97,56 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: akademia DAO
Kod produktu: DAO_001

Opis

Karnet na zajęcia tai-chi w renomowanej szkole - Akademia DAO.

10 i więcej zajęć w miesiącu w dowolnym miejscu (Katowice, Sosnowiec, Gliwice, wkrótce nowe miejsca)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tai-chi to stan poprzedzający pojawienie się dwu nieustannie przemieniających się sił jang i jin. To stan idealnej równowagi.

Filozofia tai-chi liczy tysiące lat. To styl wewnętrzny, nie oparty na sile ale dlatego właśnie przynoszący ćwiczącemu tak wielkie korzyści i nieustanną możliwość rozwoju.

Korzenie tai-chi wg Jou Tsung Hwa:

Starożytni filozofowie chińscy po wnikliwych i intensywnych stu­diach nad otaczającym ich światem stworzyli pojęcie tai-chi, co moż­na w przybliżeniu przetłumaczyć jako „wielki węzeł" lub „wspaniały cel". Zrozumienie filozofii tai-chi, która wpłynęła na całokształt tra­dycyjnej kultury chińskiej, jest niezbędną podstawą do nauki tai-chi chuan. W przeciwieństwie do ograniczonych i nie łączących się ze sobą dziedzin każdej innej wiedzy, tai-chi proponuje kompleksowe wyjaśnienie wszystkich zjawisk zachodzących we wszechświecie. Może być więc słusznie uważane za korzeń drzewa mądrości, pozwa­lający na wzbogacenie każdej z istniejących dziedzin nauki.
Zasady filozofii tai-chi mogą być pomocne w rozwiązywaniu problemów świata natury i świata ludzkiego. Za dynastii Ein (200 rok p.n.e.) pojęć z zakresu tai-chi użyto przy tworzeniu chińskiego kalendarza i do prognozowania zaćmień Słońca i Księżyca. W aku­punkturze, wynalezionej za dynastii Chów (696 rok p.n.e.) wyko­rzystano filozofię tai-chi do leczenia chorych i podtrzymywania ludzkiego zdrowia. Stworzenie systemu tai-chi chuan było kolejnym praktycznym zastosowaniem filozofii tai-chi.
Samo pojęcie tai-chi chuan można rozumieć jako „najwyższą" lub „najszlachetniejszą sztukę walki". Opiera się ono na trzech zasadach: na przemienności trygramówI-Ching, na symbolu tai-chi oraz na pięciu elementów.
Cele tai-chi chuan to doprowadzenie do harmonii ciała i umysłu, podtrzymywanie zdrowia i leczenie chorób, odmładzanie i zapewnianie długowieczności. Przez stałą praktykę tai-chi chuan  zaczyna się w pełni rozumieć głębokie idee chińskiej filozofii, które są niemożliwe do wyjaśnienia w sposób wyłącznie werbalny.

 

Fragment   Pieśni o trzynastu pozycjach starożytnego tekstu chińskiego:

...

Jaki jest cel i filozofia tsi-chi chuan?

Odmłodzenie i przedłużenie życia poza przeciętną długość,

A także wieczna wiosna.

Każde słowo tej pieśni ma niezwykłą wartość i wagę.

Jeśli nie słuchasz jej uważnie, marnujesz czas.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl