Producenci

Karnet miesięczny na tai-chi - złoty

Dostępność: skontaktuj się z organizatorem
Cena: 120,00 zł 120.00
Cena netto: 97,56 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: akademia DAO
Kod produktu: DAO_001

Opis

Karnet na zajęcia tai-chi w renomowanej szkole - Akademia DAO.

10 i więcej zajęć w miesiącu w dowolnym miejscu (Katowice, Sosnowiec, Gliwice, wkrótce nowe miejsca)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tai-chi to stan poprzedzający pojawienie się dwu nieustannie przemieniających się sił jang i jin. To stan idealnej równowagi.

Filozofia tai-chi liczy tysiące lat. To styl wewnętrzny, nie oparty na sile ale dlatego właśnie przynoszący ćwiczącemu tak wielkie korzyści i nieustanną możliwość rozwoju.

Korzenie tai-chi wg Jou Tsung Hwa:

Starożytni filozofowie chińscy po wnikliwych i intensywnych stu­diach nad otaczającym ich światem stworzyli pojęcie tai-chi, co moż­na w przybliżeniu przetłumaczyć jako „wielki węzeł" lub „wspaniały cel". Zrozumienie filozofii tai-chi, która wpłynęła na całokształt tra­dycyjnej kultury chińskiej, jest niezbędną podstawą do nauki tai-chi chuan. W przeciwieństwie do ograniczonych i nie łączących się ze sobą dziedzin każdej innej wiedzy, tai-chi proponuje kompleksowe wyjaśnienie wszystkich zjawisk zachodzących we wszechświecie. Może być więc słusznie uważane za korzeń drzewa mądrości, pozwa­lający na wzbogacenie każdej z istniejących dziedzin nauki.
Zasady filozofii tai-chi mogą być pomocne w rozwiązywaniu problemów świata natury i świata ludzkiego. Za dynastii Ein (200 rok p.n.e.) pojęć z zakresu tai-chi użyto przy tworzeniu chińskiego kalendarza i do prognozowania zaćmień Słońca i Księżyca. W aku­punkturze, wynalezionej za dynastii Chów (696 rok p.n.e.) wyko­rzystano filozofię tai-chi do leczenia chorych i podtrzymywania ludzkiego zdrowia. Stworzenie systemu tai-chi chuan było kolejnym praktycznym zastosowaniem filozofii tai-chi.
Samo pojęcie tai-chi chuan można rozumieć jako „najwyższą" lub „najszlachetniejszą sztukę walki". Opiera się ono na trzech zasadach: na przemienności trygramówI-Ching, na symbolu tai-chi oraz na pięciu elementów.
Cele tai-chi chuan to doprowadzenie do harmonii ciała i umysłu, podtrzymywanie zdrowia i leczenie chorób, odmładzanie i zapewnianie długowieczności. Przez stałą praktykę tai-chi chuan  zaczyna się w pełni rozumieć głębokie idee chińskiej filozofii, które są niemożliwe do wyjaśnienia w sposób wyłącznie werbalny.

 

Fragment   Pieśni o trzynastu pozycjach starożytnego tekstu chińskiego:

...

Jaki jest cel i filozofia tsi-chi chuan?

Odmłodzenie i przedłużenie życia poza przeciętną długość,

A także wieczna wiosna.

Każde słowo tej pieśni ma niezwykłą wartość i wagę.

Jeśli nie słuchasz jej uważnie, marnujesz czas.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl