Producenci

Królewska łuska gryczana rozdrobniona

Dostępność: brak towaru
Cena: 25,00 zł 25.00
Cena netto: 23,81 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: PW GAMA
Kod produktu: GA004

Opis

 

Królewska łuska gryczana rozdrobniona stosowana w codziennej diecie cieszy się uznaniem wśród osób dotkniętych schorzeniami takimi jak:

cukrzyca miażdżyca zła praca jelit zła przemiana materii nieprawidłowa praca wątroby i trzustki otyłość pękające naczynia krwionośne nadciśnienie nadmiar toksyn w organizmie

 

Gryka budzi coraz większe zainteresowanie na rynku światowym zdrowej funkcjonalnej żywności. Grykę uprawiano już przed 4000. aktualnie największe uprawy tego zboża w Polsce znajdują się rejonie południowo-wschodnim. Firma Producent Wyrobów Medycznych "GAMA" zdobycze wiedzy polskich i światowych naukowców wykorzystuje już od 11 lat w zakresie produkcji wyrobów medycznych i żywieniowych na bazie łuski gryczanej. Sześcioletni okres stosowania VIRUMINU na bazie łuski gryczanej przez konsumentów firmy PWM GAMA potwierdza jego wysoką przydatność w codziennej diecie człowieka XXI w. , człowieka zdanego na masowe stosowanie żywności wysoko przetworzonej. Główną przyczyną niewielkiego rozpowszechnienia gryki w żywieniu w naszym kraju jak również w pozostałej części Europy jest mały jej plon co wiąże się z niską opłacalnością. Jednak najnowsze wyniki badań polskich naukowców dowodzą iż ze względu na wysoką zawartość w gryce związków biologicznie aktywnych zasługuje ona na większe zainteresowanie jako wartościowy surowiec żywności funkcjonalnej.

 

Żywność można uznać za funkcjonalną, jeżeli udowodniono jej korzystny wpływ na jedną lub więcej funkcji organizmu ponadto efekt odżywczy, którego to wpływ polega na poprawie stanu zdrowia oraz samopoczucia lub zmniejszenia ryzyka chorób. Produkty funkcjonalne to takie, które poza swoją tradycyjną funkcją żywieniową mają dodatkowy, udokumentowany, korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Wykorzystuje się je w codziennej diecie, chroniąc organizm przed niektórymi chorobami dietozależnymi.

 

Wprowadzona do obrotu przez polskiego producenta PWM "GAMA" Będzin "KRÓLEWSKA" łuska gryczana rozdrobniona stanowi dla polskiego konsumenta możliwość sprawdzenia dobroczynnego działania łuski gryczanej na organizm ludzki borykający się z dużymi problemami trawiennymi, naczyniowymi, jelitowymi (typ zaparcia, wzdęcia) oraz toksynami. Polscy naukowcy udowodnili, iż główną grupę związków o charakterze antyoksydacyjnym stanowią polifenole. W ziarenku gryki oraz łusce zidentyfikowano m.in.: flawonoidy i fagopiryny. Spośród flawonoidów wyizolowano sześć związków: rutynę, kwercetynę, orientynę, witeksynę, izowiteksynę oraz izoorientynę. W niektórych odmianach gryki zawartość flawonoidów jest większa niż w zbożach, warzywach, owocach a nawet herbacie. Aktywność antyoksydacyjna łusek i otrąb gryczanych mierzona metodą FRAP była wysoka i wynosiła odpowiednio 19,95 +- 0,27 i 12,61 -+ 0,30 mmol Fe/100g s.m. Kasza gryczana odznaczała się dwukrotnie niższą aktywnością niż wspomniane wyżej produkty. Łuska gryczana wykazuje właściwości probiotyczne ponieważ powoduje statystycznie znamienny wzrost bakterii kwasu mlekowego w przewodzie pokarmowym. Na szczególną uwagę zasługuje kolejna grupa związków mających szczególne znaczenie w żywieniu i profilaktyce wielu chorób, są to substancje zaliczane do błonnika pokarmowego. Błonnik pokarmowy pobudza perystaltykę jelit i ma zdolność wiązania kwasów żółciowych oraz wody. Rozpuszczalny błonnik obniża poziom cholesterolu we krwi, zmniejsza ryzyko zachorowań na niedokrwienną chorobę serca, obniża poposiłkową glikemię. Wodochłonność, wiązanie kationów, sorpcja kwasów żółciowych są również bardzo ważne w profilaktyce chorób dietozależnych, takich jak np: otyłość, miażdżyca, nowotwory jelita grubego. Otręby i łuska gryczana ze względu na wysoką zawartość błonnika pokarmowego może być wykorzystana do produkcji preparatu wysokobłonnikowego. Wyniki badań dowodzą, że skład aminokwasów gryki z punktu widzenia żywieniowego jest najkorzystniejszy spośród wszystkich zbóż. Łuska gryczana odgrywa również ważną role w żywieniu człowieka ze względu na skład minerałów, takich jak: cynk, miedź, żelazo, mangan, potas, fosfor oraz brom, kobalt i platyna.

Zastosowanie bardzo proste!

Dodaj szczyptę przed podaniem wg własnych upodobań lub wielkości porcji i dokładnie wymieszaj. Zastosowanie od 2 roku życia.

Zastosuj przez minimum 40 dni i oceń różnicę w funkcjonowaniu twojego organizmu !!!

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl