Producenci

Światło jogi

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 99,90 zł 99.90
Cena netto: 95,14 zł
quantity egz
dodaj do przechowalni

Opis

autor: B.K.S. IYENGAR
Ilość stron: 427
Format: 20 x 26 cm
Oprawa: Twarda
Dodatek: Film DVD
Tłumaczenie: Sławomir Bubicz

UWAGA: Ponieważ wydawca nie zgodził się sprzedać nam (za gotówkę) tego tytułu z nawet 1 złotowym upustem od ceny detalicznej, ceniąc sobie być może bardziej własny zysk niż dobre relacje z partnerami handlowymi zaprzestaliśmy sprzedaży tej książki. Joga w naszym przekonaniu wykracza poza ograniczenia tak dostępu do informacji o niej samej jak i zarabiania na niej za wszelką cenę. 

Nowe, poprawione i powiększone wydanie z DVD.
Klasyczny podręcznik, nazywany biblią jogi z powodu najwyższej jakości i wszechstronności. Napisany przez legendarnego mistrza B.K.S. Iyengara. Od pierwszego wydania, aż po dziś dzień, światowy bestseller.428 stron. 600 fotografii. Twarda oprawa. Specjalnym dodatkiem do polskiego wydania jest film „Światło jogi” o życiu B.K.S. Iyengara. (1h 20m - 2008 r. )

Opis wydawcy:

Nowe, poprawione i powiększone wydanie z DVD.

Klasyczny podręcznik, nazywany biblią jogi z powodu najwyższej jakości i wszechstronności. Napisany przez legendarnego mistrza, określanego mianem Michała Anioła jogi. Od pierwszego wydania, aż po dziś dzień,  światowy bestseller. Zawiera przedmowy Yehudiego Menuhina i Jacka Santorskiego 

Specjalnym dodatkiem do polskiego wydania jest film "Światło jogi" o życiu B.K.S. Iyengara.

Michał Anioł jogi BBC TV

Przyniósł Wschód na Zachód TIME

Najwyższej klasy podręcznik TIMES OF INDIA

Najlepsza zapewne książka o hatha-jodze STATESMAN

Książka pierwszorzędnej, niedościgłej jakości EASTERN TIMES

 

Bellur Krishnamachar Sundararaja IYENGAR (ur. 1918) jest legendarnym mistrzem jogi. Jego nazwisko jest synonimem perfekcji i precyzji w jodze. Mieszka w Punie w Indiach, tam prowadzi swój instytut.

"Światło jogi" jest dziełem klasycznym, od momentu pierwszego wydania światowym bestsellerem. Zawiera teoretyczny wstęp, opisy 200 asan i 14 pranajam ilustrowane ponad 600 fotografiami, 300-tygodniowy kurs, a także wykaz chorób z przypisanymi im terapeutycznymi asanami.

B.K.S. Iyengar jest też autorem książek "Pranajama – sztuka oddychania w jodze" i "Drzewo jogi", a jego córka Gita – autorką podręcznika Joga – doskonała dla kobiet", uwzględniającego fizjologię kobiecą. Książki te ukazały się nakładem wydawnictwa Virya.

Niniejsza edycja zawiera nową przedmowę autora. Powiększono i oczyszczono także stare fotografie na tyle, na ile pozwalał na to otrzymany materiał ilustracyjny.

Specjalnym dodatkiem do polskiego wydania jest film "Światło jogi" – fascynująca opowieść o  życiu Iyengara. Film stanowi integralną część książki. 

 Więcej o filmie:

 

 Reżyseria:  Valentina Trivedi i Aditi Makim
Wydawnictwo Virya
72 minuty

 

"Światło jogi" jest historią o  życiu legendarnego mistrza jogi, B.K.S. Iyengara (ur. 1918), opowiedzianą przez słynnego indyjskiego aktora Naseeruddina Shaha, ucznia Iyengara. 

 

 "Światło jogi" to saga o odwadze i wierze, o zaskakujących spotkaniach na obranej ścieżce  życia, o wytrwałości w obliczu przeszkód nie do przezwyciężenia, o triumfie ludzkiego ducha i jego połączeniu z boską świadomością. Film pokazuje dziewięć dekad  życia mistrza, oraz ponad siedemdziesiąt lat jego praktyki i nauczania. Ukazuje jego wieloaspektową osobowość guru, nauczyciela, męża, ojca i ucznia.Obraz zawiera nowy, obszerny materiał filmowy z praktyki i nauczania Iyengara, jego wywiadów i codziennego  życia. Stara się pokazać istotę człowieka ukrytego za swoim fenomenem, odkryć postać o złożonej i wybitnej osobowości – człowieka, który stał się synonimem precyzji i perfekcji w jodze. Film zawiera ponadto unikalny materiał filmowy z wczesnych lat  życia Iyengara, a także inscenizowane zdarzenia z jego dzieciństwa.

--------------------------

Film jest monologiem mistrza, w którym sięga wspomnieniami wczesnego dzieciństwa. Przedstawia widzowi swoje motywacje, ale także nieprzeciętne trudności życiowe na ścieżce jogi i determinację zarówno w roli ucznia jak i nauczyciela. Wypowiedzi B.K.S. Iyengara uzupełniają archiwalne zdjęcia, filmy i wypowiedzi jego rodziny, współpracowników i uczniów.

 

Książka: Lektura obowiązkowa. Film: Spotkanie z niezwykłym człowiekiem.      Polecam. Maja

 Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl