Producenci

Światło odkrywania

Dostępność: jest
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 24,90 zł 24.90
Cena netto: 23,71 zł
quantity egz
dodaj do przechowalni

Opis

autor: Toni Packer
Ilość stron: 160
Oprawa: miękka

Toni Packer to osoba niezwykła. Urodzona w 1927 roku w Niemczech, pół Żydówka , przeżyła  czasy autorytaryzmu, bombardowań i nienawiści w III Rzeszy. Małżeństwo z Amerykaninem i odmienną kulturą przybliżyło jest buddyzm ZEN, z którym wieloletni związek uczynił ją prawdziwą mistrzynią.  Nie zatrzymała się jednak na etapie całkowitego oddania tradycji przyjętej z zewnątrz. Chcąc być jeszcze bliżej siebie, innych, przemijających chwil wszechogarniającego pulsowania życia i trwania wyzbyła się wszelkich autorytetów, religii i ograniczeń. Po to jednak by w pełni zanurzyć się w głębię uważnego, medytacyjnego, wolnego na stawienie pytań życia w zwykłej codzienności, która przez to stała się dla niej i dla otaczających ją uczniów prawdziwie niezwykła. Toni może być uważana, za jednego z największych mistrzów duchowych współczesnego świata mimo, że absolutnie się za takowego nie uważa.

Prezentuje duchowość ponad religijną, uniwersalną,w pełni współczesną, wykorzystując umysł w porażający sposób prowadzącą wprost do serca.

Pozycja godna szczególnego polecenia.

Darco


------------------------------------------------- fragment książki -----------------------------------------------------------

Być tu i teraz, to po prostu widzieć, słyszeć, doświadczać wszystkiego, jak tego warczenia samolotu (nad Springwater przelatuje właśnie samolot), bez potrzeby stawania się czymkolwiek. Tylko słuchanie bez bycia słuchaczem.

Dlaczego wydaje się to takie trudne? Tak głęboko mamy wszyscy zakodowane, żeby wyobrażać siebie siebie jako doświadczających, jako ofiary wszystkich tych przemijających stanów ciała-umysłu.

(..)

Nie jesteśmy  t y m  czy  o w y m, takie stawianie sprawy to zbędny naddatek ludzkiego myślenia. Nie wikłamy się w te zbędne dodatki. Jest do doświadczenie nagiego istnienia. Przytomność. Serce bije, głos rozbrzmiewa, boli noga, jest wdech, wydech, wdech, wydech i łagodne towarzyszące temu ruchy ciała. Odgłosy śmigłowca. To wszystko dzieje się  t u t a j. Bezpośrednio,  na bieżąco.Nie jesteśmy oddzieleni od przytomności. Przytomność jest wszystkim.

(...)

Kiedy włącza się myślenie "Jak mi będzie jutro- wesoło czy niewesoło?" wówczas znów rozkręca się opowieść, a wraz z nią lęk, że coś się nie powiedzie, że coś utracimy, że nie będziemy trwać wiecznie...

Cóż więc jest właśnie teraz, w tej chwili, gdy z  n i c z y m  się nie utożsamiany? Jest tylko to, co jest!

C z y m  j e s t e m, w tej właśnie chwili, nic nie wiedząc?

-    -    -   -    -    -   -    -    -   -    -    -   -    -    -   -    -    -   -    -    -   -    -    -   -    -    -   -    -    -   -    -    -   -    -    -   -    -    -

JACEK: Inne pytanie. W Polsce lekarze niezwykle rzadko mówią prawdę śmiertelnie chorym pacjentom. Uzasadniają to w taki sposób, że większość ludzi nie byłaby zdolna poradzić sobie z tą wiedzą. Czy ie jest to po prostu wymówka i czy nie jest raczej  tak, że w gruncie rzeczy to sami lekarze nie wiedzą, jak sobie radzić z sytuacją?

TONI: Rozmyślaliśmy z mężem nad tą kwestią i nad tym, czy chory powinien wiedzieć o swym stanie, ponieważ mój mąż cierpiał na raka, który obecnie jest w fazie cofania się. Z naszego.....

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Opis wydawcy:

Książka ta jest świadectwem niesamowitego, jasnowidzącego wręcz dialogu z setkami osób, które dotarły na medytacje z Toni lub pisały do niej listy. Mądrość autorki przejawia się nie w krasomówstwie czy tworzeniu atmosfery tajemnicy, lecz w sztuce przenikliwej i współczującej umiejętności wysłuchania, towarzyszenia w wątpliwościach i pomocy w budzeniu samodzielnego zapytywania o prawdę. Rozjaśnia to, co w nas ciemne.

Toni Packer ćwierć wieku temu zrezygnowała z nauczania zen. Nie chciała funkcjonować w hierarchicznej strukturze, nie chciała też, aby ludzie bili przed nią pokłony i powtarzali jej słowa.
Z dnia na dzień przestała reprezentować „świętą tradycję” z całym towarzyszącym jej szafarzem, technikami osiągania rezultatów, imitowaniem i fałszywym poczuciem wielkiej ważności. Zdała sobie sprawę z tego, że każdy symbol, dogmat, credo czy kult ograniczają prawdę. I ciemiężą ludzkość. Autorkę interesuje prawda chwili jako naturalna otwarta obecność tego, co jest. Proponuje otwartą medytację przy otwartych zmysłach, otwartej uwadze, otwartym umyśle i sercu. Toni w swej nowej książce zachęca do samodzielnego pytania o prawdę nie podług świętych postaci i mechanicznych wzorców, lecz we własny, nieustająco świeży sposób.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl